Chef_Gym
•Zawodnik IFBB
•prowadzenie online
•opieka dietetyczna
• spersonalizowane treningi
•supl
25/10/2020
Kiedy jeszcze siłownię były otwarte, po ostatnim treningu barków,
Nie podaję sie będę walczył w domowym zaciszu, czekając aż wszystko wróci do normalności, nie zatrzyma mnie nikt i nic!!! Tym bardziej urojony "COVID"!!!!
Oraz pytanie do was?
Chcecie zobaczyć treningi w domowych warunkach?
Czekam na wasz odzew!!!!
ANKIETA W ZDJĘCIU TAK WIĘC ZAPRASZAM DO UDZIAŁU 😉
Pamiętaj nie poddawaj sie sie!!!💪💪💪🤜🤛👍
Ps. Już niebawem mała niespodzianka dla was bądźcie czujni😊
13/05/2020
bez siłowni też można dobrze wyglądać, końcòwka minicut a na wadze ponad 90kg!💪
Bez wymowek! pora zaplanować starty jesienią!
Mariusz TurboKoks Tomczuk IFBB PRO
27/01/2020
Warto przeczytać. Polecam!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1419907724800043&id=432472883543537
👉🏻 Czy aspartam jest szkodliwy? 👈🏻
Na temat aspartamu obiegowo mówi i pisze się różne złe rzeczy - od rakotwórczości, przez toksyczność, po negatywny wpływ na mikrobiotę jelitową.
Czy jednak owe przeświadczenia znajdują odzwierciedlenie w dowodach naukowych?
✔️ Produktami końcowymi z rozkładu aspartamu jest fenyloalanina, kwas asparaginowy i metanol. Pierwsze dwa są składnikami białek w naszym ciele, czy w żywności, natomiast metanol naturalnie występuję w niektórych pokarmach (np. owocach).
🍝 W rzeczywistości - jedząc spaghetti z mięsem dostarczymy dużo, ale to dużo więcej wspomnianych substancji.
🔻 Kwestia rakotwórczości, czy toksyczności ze względu na swoją wybitną kontrowersyjność, była rzetelnie analizowana przez m.in. EFSA, FDA, czy WHO. Publikacji na temat aspartamu jest nadzwyczaj dużo i nie ma wiarygodnych dowodów potwierdzających szkodliwość tytułowej substancji słodzącej.
🔺 Swego rodzaju wyjątkiem jest jednak genetyczna choroba - fenyloketonuria, w przypadku której należy kontrolować spożycie fenyloalaniny z dietą.
Takie osoby więc nie tyle co nie powinny spożywać aspartamu, co jakiegokolwiek innego pokarmu zasobnego w fenyloalaninę (np. mięsa, ryb, jaj, czy nabiału).
✔️ Aspartam u ludzi jest hydrolizowany w jelicie cienkim, stąd też nie można spodziewać się, że dotrze do okrężnicy i wywrze lokalny wpływ na mikrobiotę. Co więcej, spożywany jest on w na tyle małych ilościach, że prawdopodobnie nie będzie miał bezpośredniego, klinicznie znaczącego wpływu na mikrobiom jelitowy.
✔️ Dochodząc do konkluzji - aspartam nie jest szkodliwy, lecz zwyczajnie warto zachować umiar (a w przypadku napojów zero należy mieć na uwadze, że to nie tylko tytułowy słodzik).
👉🏻 Oceń ten post od 1️⃣ do 6️⃣, gdzie 6 to ocena maksymalna oraz daj znać czy takie krótkie wpisy podobają Ci się - chcemy zacząć taką serie
Click here to claim your Sponsored Listing.
Category
Website
Address
Johnstown Shopping Centre
Navan