Slow2go
Naturalnie - na wynos Idea Slow2Go wzięła się z determinacji by pogodzić rzeczy z pozoru trudne do połączenia. Jak pogodzić Slow i Go?
06/01/2015
Jeszcze wszystkiego nie wiem, ale jedno wiem na pewno - jutro grochówka :-D. Z grochu łuskanego i niełuskanego (lubię kiedy trochę czuć strukturę), z boczkiem, czosnkiem, ziemniaczkami, lanym ciastem, dobrze doprawiona... Taka jak lubię i jaką dla Was ugotuję :-). Do zobaczenia jutro przy żółwiku.
Nowy sposób stopniowania: groszek - groch - grochówka :-D.
17/12/2014
Pomidorowa jaka jest - każdy widzi :-). Oj, żeby to było takie proste! Krótki przewodnik po mojej pomidorówce. Pietruszkę, seler, cebulę i marchew szklimy wydobywając z nich maksimum smaku. W sezonie wrzucamy na to dobre półtorej kilograma dojrzałych, obranych ze skórki pomidorów. W grudniu posiłkujemy się domowymi zaprawami - półtorej litra cudownych, krwistych, pachnących słońcem pomidorów, które uwięziliśmy w słoikach późnym latem. Odparowujemy do konsystencji sosu - wszystko dla maksymalizacji efektów smakowych. Dorzucamy sól, odrobinę cukru, lubczyk, pieprz, jeden tajemniczy składnik, który pozostawię w tajemnicy ;-), dolewamy wody, zagotowujemy i miksujemy. Zabielamy. Dzisiejsza pomidorówka jest z ryżem, więc wsypałam go od razu do garnka, wrząca zupa ugotowała go sama już bez "bulgotania". Żadnych przecierów, żadnych glutaminianów sodu z kostek rosołowych czy "uniwersalnych" przypraw w proszku. Taka jest dzisiejsza, "wypasiona" wersja wegetariańskiej zupy pomidorowej. Na pewno znajdziecie w niej pesteczki pomidorów - one uciekają przed nożami blendera :-).
Kapuśniak dzień trzeci i ostatni. Dzisiaj jest najlepszy, wszystkie smaki się poprzenikały, stracił agresywną kwaśność, wydobył aromat wędzonki i doskonałej kiełbasy...
Dla amatorów pierogów - dzisiaj powtórka smaków wigilijnych. W poniedziałek pierogi z kapustą i grzybami zeszły "na pniu", więc dzisiaj replay, dla tych, którzy nie zdążyli. Mamy też jeszcze kilka porcji gulaszu z kaszą mazurską i góóóóórę naleśników.
Mamy coraz więcej amatorów naszych domowych zapiekanek. Może warto spróbować?
Ponownie informuję, że dostarczamy nasze jedzenie między 12.00 a 18.00. Zachęcam do skorzystania z oferty.
Proszę również nieustająco o kolportowanie postu z niedzieli 14 grudnia. To dla nas bardzo ważne.
Dobrej środy dla wszystkich, może uda się zatrzymać to słońce, które nieśmiało przebija się przez chmury. Taką zimę to ja lubię :-D.
16/12/2014
Dzisiaj pachnie barszczem... Ale nie chcę Wam robić "smaka", to na catering. Jeśli zostanie kilka porcji pewnie się nim podzielimy do kubeczków :-) Podzielę się tylko zdziwieniem. Jak się okazuje przy okazji takich okolicznościowych gotowań - większość osób nie lubi barszczu na zakwasie. Mamy same zamówienia na takie tylko z wygotowanych buraków. No w porządku, też może być dobry... Ale mieć wybór i nie wybrać dolania do tego zakwasu buraczanego... Obawiam się, że jest to ewidentny dowód mojego zakwasowego opętania ;-D.
Mamy dzisiaj kapuśniak - zawsze powinien być przez kilka dni, bo z każdym dniem jest lepszy. Jak żur, jak bigos i jak kilka innych potraw :-).
A na drugie danie - kasza z gulaszem. Lubię to w wydaniu dziewczyn. Zawsze dobrze przyprawione, ciepłe, sycące jedzenie. A Halinka jest absolutną czarodziejką jeśli chodzi o doprawianie kaszy. Sama w sobie, nawet bez mięsa, jest doskonałością.
Zapraszamy też na tarty, naleśniki, świetne kanapki, zapiekanki, brownie i cały repertuar naszego jedzenia.
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Skontaktuj się z firmę
Telefon
Strona Internetowa
Adres
Kraków
31-111
Godziny Otwarcia
| Poniedziałek | 07:00 - 19:00 |
| Wtorek | 07:00 - 19:00 |
| Środa | 07:00 - 19:00 |
| Czwartek | 07:00 - 19:00 |
| Piątek | 07:00 - 19:00 |