TapiReno-wanie
Tapicerstwo
Renowacja mebli
14/10/2025
Dwa dni w Garbatce z uczestnikami I semestru kursu tapicerskiego. Wiele debiutów przy maszynie do szycia. Nikt się nie poddawał i z uporem wszyscy trenowali szycie w linii prostej, przeszywanie jedno i dwustronne. Potem przyszło wyzwanie zaprojektowania pierwszej własnej poduszki. Dla niektórych wyzwaniem było samo stworzenie niepowtarzalnego wzoru. Potem zagwostka jak to zszyć🤔. Jak widać na załączonych zdjęciach pierwsze wyroby wyszły bardzo dobrze. Gratulacje dla kursantów 👏
09/08/2025
Dziś w ramach relaksu wybrałam się do Czacza. Mała wieś w Wielkopolsce. Można tam znaleźć chyba wszystko. Mnie oczywiście interesowały meble, metody maskowania niedoskonałości przez sprzedających i ceny. Ale przy okazji zakupiłam kilka innych ciekawych rzeczy😜 za nieduże pieniądze. Polecam to miejsce dla poszukiwaczy skarbów i perełek.
27/05/2025
Nie samymi kanapami i fotelami żyje tapicer. Czasami swoje umiejętności trzeba wykorzystać w innych celach. Miałam ogromną przyjemność pomóc mojej przyjaciółce Katarzyna Andrzejewska-Belka, która prowadzi pracownię Flora Bella Pracownia Florystyczna. Zadaniem naszym było skonstruowanie dwóch ścianek 2.9/2.7. Pierwsza miała upięty szyfon po skosie a druga z tyłu była tłem dla całości. Zadanie nie łatwe, bo musiało być demontowane. Trzeba to przecież jakość przewieźć 😅. Na szczęście pomysłów mi nie zabrakło.
Przy tej jakże niełatwej pracy towarzyszyła mi Małgorzata Andrzejewska. Kolejna cudowna i kreatywna osoba z głową pełną pomysłów dekoracyjnych.
Oczywiście kompozycje kwiatowe i dekoracje stołów należały do mistrzyni florystycznej Kasi Andrzejewskiej-Belki.
Bardzo dziękuję mojemu małżonkowi Markowi, który wspierał nas męską siłą i towarzystwem.
Kochani jeśli podoba się Wam nasze wykonanie ścianki weselnej, w Sala Bankietowa Jaśmin zapraszam do pracowni Flora Bella. U Kasi każdy Wasz pomysł zostanie zrealizowany 👍
, .
15/05/2025
Miniony weekend minął mi bardzo pracowicie w Zespół Szkół Drzewnych i Leśnych w Garbatce Letnisko na kolejnych zajęciach z uczniami semestru II z tapicerstwa.
Tym razem zakres prac był bardzo szeroki.
1) Pierwszym zadaniem było wiązanie 12 sprężyn dwustożkowych na przygotowanych ramkach. Zapewne ktoś zapyta dlaczego użyto do tego kolorowego sznurka. Zatem wyjaśniam, że kolory pomagają zapamiętać jak jest prowadzony dany sznurek. Formatki są na użytek uczniów jako wzór szkoleniowy.
2) Jeden uczeń zajmował się fotelem "uszakiem". Jego zadanie polegało na uformowaniu trawy zamorskiej i ukształtowaniu krawędzi przez przeszycie.
3) Beata podjęła się głębokiego pikowania, które nie jest łatwe. Potrzeba przy tym precyzji przy rysowaniu diamentów zarówno na płycie jak i na materiale.
Dzieki szkoleniu, które przeszłam u Michalina Brodalka z Wysiedziane mogłam przekazać wszystkie cenne wskazówki. Jestem bardzo zadowolona z efektu końcowego, choć nie obyło się bez pewnych potknięć😅
4) Agata podeszła do uszycia poduszki "Łezki”.
Poziom trudny bo z kedrą. Kto nie szył to nie wie, że kedra to kapryśne coś😜. Oczywiście wszystko zależy czego użyjemy do wypełnienia. Czy miękki sznurek czy plastikową linkę. Druga istotną sprawą to odpowiednia stopka do kadry z prawidłowym rozmiarem tunela na kedrę. W tym przypadku sznurek był średnio miękki i prawidłowa stopka. Było szycie i prucie. Pierwszy raz Agaty z poduchą uważam za udany🥰.
5) I na koniec uczniowie zaczęli przygotowywać wypełnienie na wałki pod glowę. Takie wałki były często spotykane w kanapach i szezlongach art deco.
Przy okazji polecam video kurs Brodalki, który ukaże się niebawem. Merytorycznie, każdy etap jest wytłumaczony bardzo szczegółowo, dodatkowo są załączone filmy, na których krok po kroku pokazany jest każdy etap pikowania. Z takim filmem pikowanie nie ma prawa się nie udać. Zatem polecam zakup kursu dzięki któremu, nigdy nie powiecie "zapomniałam/em jak się to robi"😁 ponieważ macie nieograniczony dostęp do zawartości kursu.
25/04/2025
Witam,
tydzień temu miałam kolejną przyjemność uczestniczyć w szkoleniu prowadzone przez . Tym razem musieliśmy zmierzyć się z kultowym fotelem nazywanym "UFO". Jest to bardzo wymagający pacjent, ponieważ konstrukcja to stalowy pręt a wypełnienie jest z trawy zamorskiej. Nie ma tam ani jednej zszywki bo zwyczajnie nie ma do czego jej przybić. Zatem jedyny sposób łączenia wypełnienia i tkanin to igła i grube nici. A co powiecie na te obłości, które nie współpracują z gęstymi tkaninami. No właśnie to jest duży problem. Po takich czterech dniach pracy palce mega bolały. Jednak satysfakcja z efektu wykończenia na "biało" wynagrodziła nasz trud i ból. Teraz tylko trzeba nałożyć tkaninę. W moim przypadku będzie to wełna. Czekam tylko na decyzję klientki co wybierze. Kasiu dziękuję Ci, że powierzyłaś mi renowację tego fotela i zaufanie.
Tomaszu uczestniczenie w Twoich szkoleniach to wielka przyjemność a ogrom wiedzy jaki przekazujesz jest bezcenny. Polecam wszystkim, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności tapicerskie do udziału w szkolenia z TS Design Studio. To jest prawdziwy Masterclass. Jak tylko skończę Pana Ufo pokaże to cudo.
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Skontaktuj się z firmę
Strona Internetowa
Adres
Otwock
05-400