Marta Puda
Reprezentantka Polski w Szabli Kobiet
03/04/2026
Natalia Bieńczak to jedna z wielu utalentowanych zawodniczek z mojego klubu Towarzystwo Miłośników Szermierki - Zagłębie ❤️
Z dumą śledzę wyniki jej oraz podopiecznych naszego trenera Krzysztofa Wątora. Niestety, na najważniejszą imprezę sezonu – mistrzostwa świata – musiała szukać wsparcia na własną rękę.
Ogromne podziękowania należą się Łukasz Litewka, który wyciągnął pomocną dłoń i dzięki któremu Natalia mogła polecieć do Rio de Janeiro. To naprawdę budujące widzieć, że młodzi sportowcy na swojej drodze spotykają ludzi o wielkich sercach.
Szczególne podziękowania kieruję także do Rafal Lysy – Wasze wsparcie jest nieocenione. Dobrze wiedzieć, że zawsze można na Was liczyć!
A jeśli chodzi o Natalię – jestem pewna, że jeszcze nieraz o niej usłyszymy. Przed nią wiele sukcesów 💪
Natalia, wielkie brawa za ten start. Wyciągniesz wnioski i w przyszłości będzie tylko lepiej. Ja jak zawsze będę trzymać za Ciebie kciuki 💕
Pisałem Wam ostatnio, że dla Nas, każda pomoc jest ważna - niezależnie czy to miliony na życie czy wsparcie mniejszych inicjatyw.
Natalia ma 16 lat, jest w swoim roczniku trzecią najlepszą szablą na liście Polskiego Związku Szermierczego.
Mistrzostwa Świata Kadetów w Rio de Janeiro to było niestety marzenie, związek opłacał tylko dwie pierwsze pozycje.
Mogła jechać na „własną rękę”, ale to naturalne, że w tym wieku nie miała możliwości finansowych.
Natalia całą młodość postawiła na szermierkę.
Jej upór, zaangażowanie i wyrzeczenie się beztroskich lat.
Sam kiedyś grałem w piłkę i mimo, że byłem totalnym amatorem to miałem marzenia.
Na zdjęciu widzicie Natalię, która wystąpiła na Mistrzostwach Świata w Brazylii dumnie reprezentując Polskę.
Zajęła 17 miejsce, odpadając z turnieju po niesamowitej walce z jedną z czołowych zawodniczek na świecie.
Pewnie czujesz niedosyt.
My czujemy dumę.
Zawsze wspierajcie młodych, ambitnych ludzi.
15/02/2026
Sosnowiecka Gala już za nami – wieczór pełen wzruszeń, dumy i pięknych wspomnień. To ogromna radość widzieć, że co roku wyróżniani są ludzie, którzy z pasją i oddaniem reprezentują nasze miasto w tak wielu dziedzinach – nie tylko w sporcie, ale wszędzie tam, gdzie talent spotyka się z ciężką pracą i sercem do Sosnowca.
Niezmiernie się cieszę, że wśród tych ludzi, jest tak liczne grono, z wciąż bliskiej mojemu sercu, szermierki.
Szczególne podziękowania kieruję do Arkadiusz Chęciński za to, że niezmiennie docenia tych, którzy swoją postawą budują dobre imię miasta i inspirują innych do działania.
Dla mnie ta gala ma również osobisty wymiar. Trzykrotnie miałam zaszczyt odbierać tytuł najlepszego sportowca – dziś z uśmiechem i sentymentem wracam myślami do tamtych chwil. To były piękne momenty, które na zawsze pozostaną w moim sercu.
Odnalezione niedawno historyczne zdjęcie przywołało szczególne wspomnienie – w jednym roku zostałam sportowcem roku, a tytuł drużyny roku powędrował do zespołu Zagłębie Sosnowiec. To był wyjątkowy czas dla nas wszystkich.
Wierzę, że jeszcze nadejdą dni, gdy drużyna wróci na należne jej, godne miejsce, a Sosnowiec znów będzie świętował jej wielkie sukcesy.
Kliknij tutaj, aby odebrać Sponsorowane Ogłoszenie.
Kategoria
Strona Internetowa
Adres
Mjr. H. Hubala-Dobrzańskiego 99a
Sosnowiec
41-218