Magic Milk
Contact information, map and directions, contact form, opening hours, services, ratings, photos, videos and announcements from Magic Milk, Medical and health, Iași, Strada Vitejilor 12-14, Iasi.
Aveai o grămadă de lucruri de făcut astăzi?
Nici măcar nu știai cm să îți împărți ziua!
Și brusc, seara te trezești că vocea aia simpaticoaso-tipăcioasă care a intrat în casa ta de câțiva ani și care a lipsit câte o jumătate de zi, mergând la grădiniță, se aude ca din butoi!
Nas înfundat, noapte agitată, între ciclurile de somn asculți cu urechile ciulite respirații de copil, evaluând cam cât mai durează până se trezește de tot că îl îneacă mucii?
Și brusc, astăzi, nu mai ai nimic de făcut, decât ceaiuri, freshuri, antitermice, decongestionante nazale, lavaj nazal, suflat mucii, scandal de la suflat mucii, dispute pe culoarea "paralititanilor" eliminați cu greu la lavaj.
Daca și ție acest scenariu îți sună cunoscut, află că you're not alone! Suntem o maaare gașcă!
Și nu, soluția nu este să arunci cu pietre că sigur sigur sigur și-a adus cineva intenționat copilul bolnav la grădiniță pt că, guess what?
Până să devină simptomatic, arată perfect sănătos, dar e contagios. Deci a răspândit pe la grădiniță minunile care acum îți fac ție ziua ușoară, cu program lejer.
Ehe...tu ce soluții magice ai împotriva mucilor?
Vi le împărtășesc și eu pe ale mele zilele viitoare!
Cam așa arată treaba când centurile sunt largi, puse de forma, la un impact la 15km/h...
Daca aveți curiozitatea să vedeți diverse alte variante, la Palas, la Senzoria Family Fest, copiii și părinții pot beneficia de demonstrații!
03/09/2022
În ultima zi de vară mă gândeam că anul asta nu mi-a mirosit a toamna încă din august, așa că toamna a venit să își arate colții, daca nu și culorile...încă...
Brrrrrr...
Cred că pentru toate mămicile care au născut din mai încoace a apărut dilema: și acum cm ne mai plimbăm? Cum alăptăm pe afară?
Pentru noi salvarea a fost sitemul de purtare și geaca de babywearing.
Așa am putut să ne continuăm plimbările și doar lăsam puțin breteaua la sistem și atașam bebelușul la sân când îl pălea foamea...
Vă doresc plimbări plăcute! Să vă bucurați de toamnă!
19/08/2022
V-ați băut deja cafeaua?
Daca ați avut o noapte de puseu, erupție dentară, febră sau orice altceva...nu doar că aveți voie, o meritați! Da, da...nu va face bebe colici!
Mama care alăptează poate consuma cafea..s-ar zice că până la 3 cafele pe zi, fără să fie afectat bebelușul...desigur, daca nu ii face ei rău acea cantitate!
Totuși, informația că agita copilul nu e eronată total, doar că e agitat nu prin prisma cafeinei ajunsă prin lapte, cât datorita faptului că bebelușul este superconectat la corpul și emoțiile lui, respectiv că le reflectă pe ale noastre fantastic!
De ce? Pentru că e premisa lui pentru supraviețuire, de milioane de ani. Dacă pe noi ne agita mai mult cafeaua, atunci da, și bebe ne percepe starea și poate deveni mai agitat. De asta îndemn să luăm puțin exemplu de la ei și să ne conectam și noi la corpul și emoțiile noastre, respectiv sa consumam fix atâta cafea cât este ok pt noi: multă, puțină sau deloc, că suntem toți diferiți!
Mie îmi place foarte mult cafeaua, dar de la a doua, simt că îmi pot lua zborul...transatlantic. Este foarte evident că mă agita prea mult și, totodată, îmi scade pragul de toleranță la tot ce mă sâcâie...mai ales mârâiala...deci e posibil, in mod subiectiv, să zic că îmi agita cafeaua copiii :))!
La voi cm decurge ziua funcție de cantitatea de cafea consumata? Diferit? La fel?
Click here to claim your Sponsored Listing.
Category
Telephone
Website
Address
Iași, Strada Vitejilor 12-14
Iasi
Opening Hours
| Monday | 09:00 - 14:00 |
| Tuesday | 09:00 - 14:00 |
| Wednesday | 09:00 - 14:00 |
| Thursday | 09:00 - 14:00 |
| Friday | 09:00 - 14:00 |